Перейти до контенту

Заговори, щоб я тебе побачив, – команди малих міст Черкащини вчаться публічним виступам

Заключний тренінг від Kyiv Dialogue у межах навчання для малих міст Черкащини ми присвятили темі реагуванню на конфлікти та публічним виступам. Адже, ви можете робити неймовірну кількість потрібних речей, але якщо не зможете про це розказати – усе зведеться нанівець🤷‍♀.

Тому, для гарного виступу маємо кілька порад:

🎤Дихайте животом – це допомагає заспокоїтися. Найкраще перед виступом зробити дихальну практику: глибокий вдих на 4 рахунки і такий самий видих. Повторюйте таку вправу доти, поки не заспокоїтесь і виконуйте завжди, коли відчуваєте тривогу чи хвилювання.

🎤Ще один спосіб стримати паніку чи хвилювання – перенесіть свою увагу на щось інше. Торкніться свого годинника чи прикраси. Подумки відповідайте собі, яка вона: холодна, металева чи дерев’яна, чи є тріщинки

🎤Жести хорошого оратора - вільні і природні, відбуваються на рівні грудної клітини, відкриті, різноманітні, пов'язані з текстом, доповнюють його.

🎤 Хороший виступ має бути структурований. Вступна частина займає 20% виступу, основна - 60%, висновок- 20%

Вступ потрібний для того, щоб аудиторія звикла до спікера. У цій частині промовець обов’язково повинен дізнатися цілі аудиторії. Опційно – розповісти про себе, зробити комплімент аудиторії, нагадати регламент, розказати дивовижний факт, статистику, тематичний анекдот.

Основна частина - стан справ, факти, які доводять що саме ви той, хто треба. Ця частина повинна містити варіанти вирішення проблеми та мати гасло. Гасло - це заклик до дії + пояснення вигоди: «З'їж пиріжок - і буде тобі добре»

Висновок - тези, відповіді на питання, комплімент аудиторії, емоції спікера після виступу

🎤Якщо вас запитують те, про що ви говорити не хочете, є кілька варіантів, як уникнути такої розмови.
🌵Перейти на мета-рівень – піднятися над проблемою. Наприклад: Ви вболіваєте за Шахтар чи за Динамо? – Я взагалі за український футбол
🌵Одеський діалог – відповідайте питанням на питання
🌵Переводьте стрілки"": чому ми весь час про мене, розкажи як ти.
🌵Ставимо відповідь на паузу : я хотіла про це розказати, але після кава паузи.

Успішних виступів!