Перейти до контенту

Якою буде Михайлівська громада через 5 років: в ОТГ відбувся ярмарок ідей

10 жовтня мешканці Михайлівської громади, яка об’єднала села Михайлівку, Ребедайлівку, Ревівку, Плякувку та селище Лісове, мріяли про майбутнє – взяли участь в ярмарку ідей, що відбувався у форматі «світового кафе».

Михайлівська ОТГ весною цього року приєдналася до проекту ГО «Молода Черкащина» «Різні села - одна громада», головною метою якого було сприяти процесу об’єднання не лише на формальному рівні.  Для того, щоб мешканці усвідомили себе частиною спільної громади, виявили  її проблеми, висловилися про зміни, яких вони очікують і з’ясувати що вони можуть і хочуть зробити для майбутнього ОТГ, проведено три дослідження: фокус-групи, вуличне опитування і «світове кафе».

ГО «Молода Черкащина» прагнула познайомити мешканців громади з партиципацією – участю громадян в житті ОТГ і вмінню представників влади дослухатися до думок мешканців. Тому ми не просто організували і провели дослідження. Силами представників громади відбулася більшість досліджень – подивившись, як експерти проекту проводять фокус-групу, в громаді провели ще дві. Спробувавши тестове анкетування після інструктажу декількох мешканців села, учасники проекту самостійно провели 312 вуличних інтерв’ю. І от настала черга нового якісного дослідження, яке не просто допомогло констатувати факт наявності проблемного питання в громаді, але й напрацювати ідеї для їх розв'язання.

Особливістю Михайлівської ОТГ є велика кількість людей похилого віку. Тож ми були приємно вражені активністю, яку проявили мешканці під час обговорення і пропозиціями, які вони висували – велопробіг для людей старшого віку, вечори відпочинку і дискотеки, екскурсії і спортивні змагання, гуртки не лише для молоді, але й для пенсіонерів – ці та багато інших ідей будуть опрацьовані і оформлені в «дорожню карту», яка допоможе Михайлівській ОТГ не просто мріяти, але й втілювати мрії на практиці в наступні роки

Програма «U-LEAD з Європою» спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.