Перейти до контенту

У Степанках відбувся ярмарок ідей для розвитку громади

6 жовтня відбувся неймовірний захід, який став подією, як в житті Степанківської об'єднаної територіальної громади, так і в діяльності ГО «Молода Черкащина» – ярмарок ідей для майбутнього. Мешканці трьох сіл - Степанки, Хацьки і Бузукова – у форматі «світового кафе» ділилися своїми думками щодо того, якою вони бачать свою громаду в майбутньому, яких змін вони очікують і що для цього потрібно зробити.

Нагадаємо, що з травня 2018 року ГО «Молода Черкащина» в співпраці з трьома ОТГ Черкаської області реалізує проект «Різні села - одна громада», головною метою якого є залучити до розвитку громад більшу частину жителів і, таким чином, сприяти процесу об’єднання не лише на бюрократичному, але і на ментальному рівні. Щоб мешканці усвідомили себе частиною спільної громади, з усіма її проблемами та ресурсами.

«Світове кафе» стало третім дослідженням, яке проводять мешканці ОТГ. Спочатку в кожному селі відбулися фокус-групи, потім представники громад спробували себе в якості інтерв'юерів та провели вуличне опитування. І от настала черга нового якісного дослідження, яке не просто допоможе констатувати факт наявності проблемного питання в громаді, але й напрацювати ідеї для їх розв'язання.

«Родзинкою» заходу стала участь дітей в роботі «світового кафе». Вони працювали окремо від дорослих і генерували свої ідеї для розвитку Степанківської ОТГ. Презентація результатів показала, що молоде покоління має абсолютно свіжий погляд на речі, не скутий традиційними уявленнями про шляхи розвитку громади. Провести молодіжний вело-тур по селам, побудувати альтанку для закоханих, розмалювати школу мультяшними героями, побудувати покриття для торгівлі на базарі, щоб не мокли під дощем - такі безпосередні дитячі і водночас дорослі ідеї народилися за «дитячим столом».

Усі пропозиції, напрацьовані під час «світового кафе», вже в кінці жовтня будуть покладені в основу «дорожніх карт», які представники ОТГ разом з тренерами ГО «Молода Черкащина» напрацьовуватимуть разом для того, щоб вони отримали реальний шанс на втілення.

Захід відбувся за підтримки програми «U-LEAD з Європою»

Програма «U-LEAD з Європою» спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.