Перейти до контенту

У Кропивницькому на дискусійному клубі вирішували локальні медичні проблеми

25 травня в Кропивницькому відбувся дискусійний клуб на тему медичної реформи.

За кілька днів до дискусії в місто з візитом завітала міністр охорони здоров’я Уляна Супрун. Ця подія збурила мешканців міста, і всі проблеми пов’язані з медичною галуззю вийшли на перший план. Кожен вважав за необхідне привернути увагу міністра до проблеми з тим чи іншим лікувальним закладом. Проте найбільший резонанс отримала ситуація довкола дитячої міської поліклініки: черги, відсутність талончиків жахливий стан приміщення, недостатній час для здачі аналізів. Про це говорили всі ЗМІ та соціальні мережі, цю інформацію надали для ознайомлення міністру.

Оскільки «Асоціацією Політичних Наук» в рамках діяльності дискусійного клубу «Reformhub» була запланована дискусія на тему медицини, було вирішено говорити саме про дитячу поліклініку. І не просто говорити, а знайти шляхи вирішення ситуації разом з керівництвом лікувального закладу.

Уже 25 травня в офісі «АПН» зібрались небайдужі активісти, журналісти та головний лікар поліклініки зі своїм першим заступником. Як виявилось, керівництво закладу дуже відкрите до пропозицій та новацій. Так, вони вже готують проект по впровадженню електронної черги, за пропозицією активістки Аміни Козин.

«За попередніми підрахунками необхідні 800 тисяч. Якщо брати неповну форму, поставити лише два комп’ютери в реєстратурі і сенсорний кіоск, а також програмне забезпечення, то виходить до 300 тисяч гривень» — розповів Микола Макєєнко, головний лікар поліклініки.

За пропозицією громадських активістів, яка була висловлена на дискусійному клубі, було вирішено продовжити час роботи лабораторії по збору аналізів на дві години.

«Ми сподіваємось, що це полегшить ситуацію з чергами для маленьких пацієнтів. Але розуміємо і ризики. Адже той час прийому аналізів, який діє на сьогодні обґрунтований тим, що є ряд вимог до їх здачі. І є суттєва різниця між тим, щоб тримати дитину голодною до 9 ранку і до 11. Але спробувати варто» — наголосив експерт «АПН» з медичних питань Володимир Бочаров-Туз.

Окрім того, на заході обговорили питання майбутнього ремонту закладу, на який планується виділення близько мільйона гривень, питання місцевих стимулів для залучення молодих спеціалістів, тощо.

Експерти «Асоціації Політичних Наук» та головний лікар дитячої поліклініки вирішили зробити такі зустрічі доброю традицією співпраці громадського сектору і медичної спільноти.

«Критика заради критики ніколи не приносить результату. Саме тому, ми вирішили зустрітись всі разом і спробувати знайти ті рішення, які задовольнять обидві сторони. Ми щиро раді готовності лікарів чути своїх пацієнтів. Також ми вдячні представникам поліклініки за те, що вони розповіли нам про ті деталі медичної реформи, яких ми не знали. Сподіваємось, що наша співпраця буде плідною та корисною для обох сторін» — розповіла Олена Сінченко, прес-секретар «АПН» і координатор мережі «Творці майбутнього» в Кіровоградській області.

 Захід відбувся в рамках проекту «Просування молодіжного активізму в Центральній Україні» за фінансової підтримки NED.