Перейти до контенту

У Березняківській ОТГ школярі створюють проекти для громади

Умови для сортування сміття, спортивний хаб та літня сцена можуть з’явитися у Березняківській ОТГ вже зовсім скоро. Адже саме над такими проектами працюватимуть учасники та учасниці «Майстерні сільських ініціатив» із Березняків та Великої Яблунівки.

У межах семінару «Майстерня дій» кілька днів молодь працювала над ідеями, розробляла презентацію та готувалася до зустрічі із представниками громади – вчителями, батьками, підприємцями, представниками сільської ради. Зрештою, розповіли присутнім про свої задуми та отримали цінні рекомендації й заручилися допомогою у реалізації проектів.

Та, найголовніше не проекти, а діти говорить Олександр Іщенко, директор Великояблунівської школи. Вихованці його школи планують започаткувати у селі сортування сміття та створити спортивний хаб у вигляді кількох спортивних майданчиків (наразі почнуть із волейбольного).

«Справа не в проектах, ми, звісно, підтримаємо і допоможемо з їхнім втіленням. Головне – щоб наші учні розвивалися та розуміли: багато чого в житті, та й в громаді, залежить насамперед від них самих. Хоча, я навіть не очікував, що їхні ідеї для села будуть на такому високому рівні. Наші діти дуже розумні, талановиті і відповідальні, і такі проекти, як Майстерня, допомагають розкрити їхній потенціал, а нам залишається тільки прислухатись до них та підтримувати в усьому», - зазначає Олександр Іщенко.

Вікторія Феофілова, координаторка проекту у Черкаській області, зазначає, що одна із важливих функцій майстерні – це саме налагодження зв’язків між різними членами громади.

«Якомога більше спілкуватись між собою, мріяти і разом втілювати ці мрії у своєму місті – це завдання Майстерні. На п’ятий рік роботи у проекті, я зазначу, що всі ідеї, які тут презентували учасники, – реальні. Я бачила як це робиться в інших селах іншими учасниками. Тому, важливо тут не зупинятись і робити це все разом».

Тепер молодь складатиме кошториси та шукатиме спонсорів, а наступними вихідними над своїми ініціативами працюватимуть учасники зі Степанецької ОТГ.