Перейти до контенту

Сила молоді: як молодіжні центри гуртують громаду

27 листопада на Черкащині пройшов міжрегіональний форум інститутів громадянського суспільства «ГРАНТуємо ЗМІНИ 4.0». Темою цьогорічного форуму стала активізація громади. Учасники мали змогу перейняти досвід різних неурядових організацій та ОТГ щодо того, як залучити жителів до процесів розвитку.

У межах форуму ГО «Молода Черкащина» організувала дискусійний клуб, присвячений активізації молоді. Захід відбувся у рамках проекту "Просування молодіжного активізму в Центральній Україні" за підтримки NED.

Спікерка Альона Глазкова, менеджерка проектів кременчуцького інформаційно-просвітницького центру «Європейський клуб» розповіла про таке явище як молодіжний центр та як такий простір допомагає гуртувати молодь у Кременчузі.

«Ми хочемо, щоб люди брали участь у житті громади. Ми створюємо різні активності й можливості, та якщо люди не хочуть бути активними, вони ними не будуть, щоб ви не робили. Але якщо є можливість у громаді, місті, ОТГ створити молодіжний центр – це не буде марним. І тоді не треба «танцювати з бубном», щоб залучити людей, вони самі хотітимуть робити зміни», - говорить Альона Глазкова.

Їхній молодіжний центр «Простір ідей» став своєрідним прихистком для тих, хто шукає однодумців, хто хоче розвиватися і шукає пораду чи простір для втілення власних ідей.

Нині тут діють різні навчальні клуби, спікін-клуби з вивченням іноземних мов та кіноклуби. Більшість із активностей діють за рахунок відвідувачів, а не за наставництва працівників молодіжного центру.

Учасники обговорювали чи варто активізовувати молодь та якою має бути залученість молоді до життя громади та чи справді потрібні такі центри.

«Два роки тому молодіжних центрів в Україні майже не було. Та за цей час рух дуже розвинувся і нині молодіжні центри створюються у багатьох містах, до того ж мають законодавчу підтримку», - зазначає Альона Глазкова.

Учасники також обговорили основні законодавчі моменти створення молодіжних центрів, як в Україні так і за кордоном. А також поділилися цікавими ресурсами, де шукати підтримку для створення такого центру та інші ресурси для розвитку молоді.