Перейти до контенту

Результати акції «За прозорі місцеві бюджети»

Творці майбутнього долучилися до акції з розповсюдження інформації про місцевий  бюджет.

Громадська організація “Молода Черкащина” у складі партнерства «За прозорі місцеві бюджети» спробувала залучити громадськість до процесу формування бюджету на наступний рік.
З цією метою серед містян були розповсюджені буклети з основними показниками місцевого бюджету за 2017 рік. Жителі міста мали змогу реально оцінити розмір фінансового ресурсу, що використовувався місцевою владою протягом 2017 року, шляхи та форми його розподілу, структуру видатків, а також основні джерела надходження.

Попри те, що загальний фонд бюджету склав рекордні на той час 2,4 мдрд гривень, багато хто навіть не усвідомлював порядку сум, якими розпоряджаються місцеві чиновники, вважаючи їх в рази меншими.

Попри те, що ¾ ресурсу направлялося на заробітню плату та комунальні виплати, навіть ¼ цього пирога було достатньо, аби зацікавити місцян в процесі ухвалення тих чи тих управлінських рішень і їхньої ефективності.

Щодо основних показників документу, то за 2017 рік було залучено майже 1,6 млрд гривень власних надходжень - це місцеві податки та збори, доходи від продажу майна та землі, пайовий внесок інвесторів, плата за надання адміністративних послуг тощо. Решту суми склали різноманітні субвенції з бюджетів інших рівнів, зокрема медична та освітня субвенції, що частково покривали витрати на утримання медичних та освітніх закладів, серед яких - виплата заробітньої плати працівникам цих установ.

Протягом 2017 року вдалося досягнути виконання більшості планових показників із надходженнь до місцевої казни. Виключенням стали доходи від продажу нерухомості та пайової участі. Представники ГО “Молода Черкащина” ще на початку минулого року попереджали про те, що зазначені в основному кошторисі цифри із залучення цих коштів є нереалістичними і виписані виключно для збільшення обсягу бюджету розвитку міста на 2017 рік. Ця теза підтвердилась у ході виконання цих показників.