Перейти до контенту

Молода Черкащина: на варті мрій корупціонерів

У червні 2017 року ГО «Молода Черкащина» приєдналася до «Dozorro»-спільноти, що здійснює моніторинг публічних закупівель за допомогою інструментів порталу «Dozorro».  Кожен охочий може залишити свій відгук про ту чи іншу закупівлю на який відреагує закріплена за регіоном організація. У разі виявлення фактів, що можуть свідчити про ті чи інші порушення в процесі закупівель надсилаєтся звернення до компетентних органів.

За 6 місяців 2017 року ГО «Молода Черкащина» відреагувала на факти можливих порушень в більше сотні закупівель. Отримано десятки відповідей від правоохороних та контролюючих органів. Більшість викладених фактів буде досліджено під час здійснення чергових заходів фінансового контролю Замовників Державною аудиторською службою. Крім того, за нашими зверненнями порушено ряд кримінальних проваджень, зокрема по будівництву дитячого майданчику та реконструкції тротуару Кам’янською міською радою, підробку документів одним з підрядників Смілянської міської ради. Наші матеріали були долучені до вже відкритих кримінальних проваджень, зокрема з реконструкції бульвару Шевченка та вулиці Сумгаїтської (Черкаси).

Варто відзначити також і встановлення узгоджених антиконкурентних дій з боку учасників процедур закупівель, що підтверджене рішенням Територіального відділення Антимонопольного комітету.

На жаль, попри певні результаті, деякі очевидні факти зловживань та порушень Замовників нині залишаются без реакції з боку правоохоронних та контролюючих органів, наприклад, щодо будівництва оглядового майданчику у с. Панське. Чекаємо з нетерпінням на висновки правоохоронців у цьому кейсі.

За активність в цій сфері «Молода Черкащина» була нагороджена спеціальної відзнакою від  «Dozorro».