Перейти до контенту

Громади Черкащини здійснили навчальний візит до Новоукраїнки

В останні дні вересня представники Канівської, Руськополянської та Чигиринської громад відвідали Новоукраїнську ОТГ, відому своїми успіхами у питаннях налагодження конструктивного діалогу між владою та молоддю залучення молоді  до прийняття рішень в громаді.

Навчальний візит відбувся в рамках проекту «Молодь громади – каталізатор змін» за підтримки Програми «U-LEAD з Європою». Тож не дивно, що учасники з Черкащини знайомилися саме з партисипативними практиками, що стосуються молоді.

У Новоукраїнській ОТГ реалізація молодіжної політики відбувається з дотримання принципу «Нічого для молоді без молоді». І з цим учасники стаді туру могли ознайомитися не просто на словах, а на ділі: у перший же день візиту змогли взяти участь у кінопоказі, який використовується як інструмент залучення молоді до ухвалення рішень в ОТГ. Щонеділі в міському будинку культури молодь організовує перегляд фільму, який обирають шляхом голосування. На перегляд приходять десятки молодих людей, які мають можливість не лише з користю провести час, але й взяти участь в консультаціях, які відбуваються безпосередньо перед кінопоказом. Цього разу вони могли висловитися щодо планів відзначення 5-ї річниці утворення Новоукраїнської громади: не лише про свої бажання, але й про те, чим вони готові допомогти, щоб ці побажання здійснилися.

Завдяки екскурсії Новоукраїнкою, учасники навчального візиту могли побачити, як громада може виграти від того, що влада активно цікавиться думкою її мешканців. Збудовані останнім часом спортивні майданчики біля шкіл, скейт парк, баскетбольний майданчик, меморіальний комплекс, запровадження роздільного сортування сміття, та багато інших об’єктів пройшли в свій час стадію громадського обговорення. Цей механізм активно використовується міською владою Новоукраїнської ОТГ для того, щоб якомога більше людей в громаді відчували себе причетними до прийняття рішень, і, як наслідок, брали на себе відповідальність за все, що відбувається в ОТГ та ще більше проявляли активність.

Після такого безпосереднього занурення в спілкування з молоддю наступного дня відбулася зустріч з міським головою Олександром Корінним, який розповів, яким чином владі вдається залучати громаду до прийняття рішень, молодь зокрема. Чому міська влада в Новоукраїнці вважає, що такі партисипативні практики потрібно впроваджувати в управління, які переваги від цих процесів отримує і громада, і влада.

Учасники навчального візиту змогли познайомитися з практиками залучення молоді в ОТГ, як зі сторони громадських організацій, так і зі сторони органів місцевого самоврядування. На зустрічі з представницями Новоукраїнського МАМ_Центру вони дізналися, як завдяки активності молодих мам на кошти громади було створено центр, де молоді батьки не лише можуть спілкуватися, але й розвиватися відвідуючи різноманітні навчальні тренінги. Під час візиту в Мар’янівський старостат ОТГ учасники подивилися на інший бік залучення мешканців до прийняття рішення – як місцева влада співпрацює з місцевими жителями спонукаючи їх до активності та підтримуючи їх ініціативу брати участь в конкурсі міні-проектів розвитку громади.

Канівська, Руськополянська та Чигиринська громади -  молоді, порівняно з Новоукраїнською. Завдяки навчальному візиту ми сподіваємося, вони зможуть перейняти досвід громади, яка досягла значних успіхів в залученні мешканців до прийняття рішень, та знайти свій унікальний шлях активізації молоді, яка має величезний потенціал та готова робити свій внесок в розвиток ОТГ.