Перейти до контенту

Доступна освіта – для дітей з особливими потребами

З вересня, 2012 КМГО «Молода Черкащина» здійснювала проект під назвою «Доступна освіта – для дітей з особливими потребами» за підтримки Фонду прав інвалідів. Проект мав кілька складових: моніторингову, просвітницьку і адвокаційну. 
Для моніторингу було обрано 10 ЗОШ у різних районах міста Черкаси, у яких протягом року проводились семінари і тренінги для викладацького та учнівського складу. Крім того, на основі проведеного моніторингу був виданий посібник для вчителів по роботі з дітьми з особливими потребами, а також брошура «Особливі друзі» для учнів.


Крім того, було знято та розміщено 2 відео ролики соціальної реклами про важливість, актуальність і користь інклюзії як для дітей з особливими потребами, так і для суспільства.

Найскладнішою частиною проекту стало лобіювання окремої міської та обласної програм інклюзивної освіти. Робота по їхній розробці ведеться і досі.

 

Відбуваються регулярні зустрічі із представниками Департаментів освіти та розробляються пропозиції змісту програм. Для обласної програми попередньо буде обрано 20 ЗОШ (відповідно – по 1 у кожному із 20 районів Черкаської області), а у самих Черкасах – 5 ЗОШ, які будуть поступово, з року в рік, комплектуватись необхідним обладнанням, літературою і ін. для справжнього інклюзивного навчання дітей з особливими потребами.

Крім того, програми будуть містити просвітницьку складову, яка передбачає, що вчителі, учні, батьки дітей з інвалідністю та самі діти з особливими потребами відвідають тренінги/семінари, завдяки яким зможуть відчути себе більш впевнено, дізнавшись більше про можливості інклюзії.

Наразі продовжується співпраця КМГО «Молода Черкащина» зі школами – наших експертів запрошують для проведення тренінгів старшокласникам про інклюзивну освіту, етику спілкування з однолітками, які мають особливі потреби, формування зрілого та адекватного ставлення до інвалідності як такої.